Страхотен Ван Перси остави Юнайтед в ШЛ и спаси поста на Мойс

10883

Манчестър Юнайтед запази честта си и се класира на 1/4-финал в Шампионската лига. "Червените дяволи" разгромиха Олимпиакос с 3:0 у дома след хеттрик на Робин Ван Перси. Така с общ резултат 3:2 англичаните продължават напред в турнира, като по този начин спасиха поста на мениджъра Дейвид Мойс и съхраниха надеждите си за трофей през този сезон.

Въпреки категоричната победа, Юнайтед отново бе далеч от най-добрите си игри. От това можеше да се възползва Олимпиакос, който пропусна няколко добри ситуации. В третата минута левият бек на гостите Хосе Холебас провали с лош пас отлична контраатака при която гърците имаха числено предимство. Още в началото на мача Антонио Валенсия получи много неприятен удар над окото, след който се появи огромна цицина и играчът едва виждаше.

В 16-ата минута Ернан Перес пропусна от отлична позиция след подаване на Джоел Кемпбъл. В ответната атака Уейн Рууни стреля с глава, Роберто бе преодолян, но топката се отби в дясната греда на вратата му.

В 23-ата минута Хосе Холебас от гостите направи истинско безумие. Той фаулира абсолютно ненужно Робин Ван Перси в наказателното поле и холандецът реализира отсъдената дузпа - 1:0. Скоро след попадението Юнайтед бе близо до втори гол, но Роберто спаси удар с глава на Патрис Евра след корнер. В 40-ата минута Олимпиакос пропусна своя голям шанс. Перес центрира отдясно, Фустер стреля, Де Хеа спаси, топката попадна в Домингес, но испанският вратар показа невероятен рефлекс и повторно отчая гостите. В 45-ата минута Юнайтед вкара изключително важния втори гол. Райън Гигс пусна страхотен пас към Уейн Рууни, той намери Ван Перси и холандецът бе безпощаден - 2:0. Общият резултат от двата мача бе изравнен.

В 52-ата минута съдията Бьорн Куиперс удари едно рамо на домакините. Той отсъди много пресилен фаул срещу Дани Уелбек на отлична позиция пред вратата на Олимпиакос. Робин Ван Перси се нагърби с изпълнението и оформи своя хеттрик. "Олд Трафорд" ликуваше, а за попадението вина носи и вратарят на гостите Роберто.

След този гол Юнайтед се прибра в своята половина и даде инициативата на гостите. Алехандро Домингес стреля от фаул в 55-ата минута, топката се отклони в стената, но за щастие на домакините излезе в корнер. В 66-ата минута Давид Де Хеа отново се справи чудесно и спаси удар на Фустер.

До края на мача Олимпиакос стигна до няколко центрирания, при които така и не отправи точен завършващ удар. Радостта на домакините пък бе помрачена от тежка контузия на голмайстора Ван Перси, чието коляно пострада в заключителните минути. Холандецът бе изнесен на носилка и състоянието му не изглеждаше никак добро. Въпреки класирането си напред, Юнайтед продължава с колебливата игра през сезона, а в следващата фаза със сигурност няма да е сред фаворитите, предвид класата на останалите отбори в турнира.