Суперкупата на Испания е за Реал след нова лекция в "Ел Класико"

4659
Снимка: Guliver/GettyImages

Второто издание на "Ел Класико" за сезона отново завърши в полза на Реал Мадрид, след като възпитаниците на Зинедин Зидан спечелиха срещу Барселона комфортно с 2:0, приключвайки интригата в мача още през първото полувреме.

Още в 3' Марко Асенсио вкара втори гол красавец на своята сметка за Суперкупата на Испания. С удар от 30 метра той препарира Тер Щеген и даде аванс на своите.

Ливърпул е на крачка от групите в Шампионска лига

Ливърпул постигна победа с 1:2 при гостуването си на германския клуб Хофенхайм в първа среща от плейофите за влизане в групите на ...

В 39' пък Бензема изигра отлично ситуация в наказателното поле, излъгвайки Умтити за втория гол в срещата. Барселона имаше едва 1 удар през първата част и дори губеше във владението на топката.

През второто полувреме Реал Мадрид намали оборотите двойно и каталунците имаха няколко отлични шанса да направят мача на "Бернабеу" интересен, но Роберто, Меси и Суарес пропуснаха.

Така с общ резултат 5:1 Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания за пръв път от 2012 година.

За пръв път в последните 7 мача домакинът в "Ел Класико" печели срещата, а Барселона не успя да отбележи гол срещу Реал за пръв път от 2011 година.

В Англия готвят революция на трансферния пазар

Представители на клубовете във Висшата лига ще обсъдят нов срок на летния трансферен прозорец на предстояща през септември среща, съобщ...

Лошите новини за "блауграна" не приключиха със загубата. Луис Суарес получи контузия половин час преди края на мача, но Валверде неразбираемо го остави на терена до последната минунта на срещата.