Ювентус е първият финалист в Шампионска лига

09 май 2017, 23:52 часа • 2281 | прочитания

Ювентус е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионска лига. "Бианконерите" стигнаха до безпроблемно класиране, след като записа успех с 2:1 над Монако у дома и с общ резултат 4:1 чакат да научат съперника си във финалната среща в Кардиф на 3-и юни.

Още: "Шаби Алонсо е наследникът на Карло Анчелоти в Реал Мадрид!"

Още: 120-минутна драма, възроден "дявол" и безгрешен Челси: Ясен е финалът в Лига на конференциите

"Старата госпожа" реши всичко в сблъсъка между най-добрата защита срещу най-доброто нападение още до почивката, след като в 33' Манджукич даде аванс на своите, а в 44' Даниел Алвеш вкара страхотен гол от воле за 2:0.

Единствената лоша новина на Ювентус беше, че Килиан Мбапе сложи край на серията на Джанлуиджи Буфон без допуснат гол в турнира. Той не допусна гол в 689 минути, но след прекрасна асистенция на Моутиньо Мбапе вкара за крайното 2:1.

Подробности за мача четете в Sportlive.bg

Още: Трагични във Висшата лига, блестящи в Лига Европа: Юнайтед и Тотнъм ще спорят за трофей

Още: Заражда се нова звезда! Европейски гранд иска голям талант, който тръгва по стъпките на брат си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Иво Вецев
Иво Вецев Отговорен редактор
Новините днес