Две благотворителни инициативи ще проведе БЧК-Шумен по повод Великденските празници, съобщи за Фокус Шумен Пламен Петров, директор на Секретариата на Областния съвет на БЧК.
Още: Прогноза за времето - 31 май 2025 г. (събота)
Още: Тази нощ възстановяват движението по пътя Михалково - Кричим
Едната е за набиране на хранителни продукти за социално слаби на възраст над 65 години. Доброволци от Младежкия Червен кръст ще бъдат в магазините на голяма шуменска търговска верига и ще приемат дарения от различни продукти от 17 до 20 април. Пламен Петров наблегна на това, че няма да се събират пари, а само храни.
Другата инициатива е за кръводаряване, което ще се проведе на Цветница - 13 април, от 8.00 до 13.00 ч. в храм „Св. Три Светители”. Тя ще се осъществи съвместно с Отделението по трансфузионна хематология при МБАЛ-Шумен.