13-годишният Д. К., който на 22 април бе ударен от волтова дъга в локомотивното депо във Варна, е с добри жизнени показатели, съобщиха от Военномедицинска академия.
Още: След протестите: Кабинетът задели 40 милиона лева за психиатричната помощ
Още: Не знаете дали имате ваксина, проверете в е-Здраве
При постъпването му в МБАЛ-Варна към Военномедицинска академия са установени изгаряния на лице, шия, гръден кош, гръб, горни и долни крайници - 65% 2В-3 степен.
След овладяване на шоковото състояние лекарите започват регулярни некректомии на засегнатите повърхности и автопластика със собствена кожа. Поради голямата площ и дълбочина на изгарянето, се налага използването на изкуствена кожа, с която са покрити най-тежките участъци.
За осигуряване на животоспасяващите операции Център „Фонд за лечение на деца”, с решение на Обществения съвет, спешно организира и финансира закупуването на скъпоструващия биологичен кожен заместител.
Още: Кантарджиев със съвети какво да правим, ако ни ухапе кърлеж
Още: Здравният министър: Включваме нови ваксини в имунизационния календар
До момента на пациента са направени 12 оперативни интервенции.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вкарват повече информация в здравните ни досиета
Още: Доц. Кунчев: Бездомните кучета са "такситата" на кърлежите