Проф. Асен Балтов: Уволнени са още 10 служители от „Пирогов“

29 юли 2021, 12:00 часа 4246 прочитания 0 коментара

Бившият директор на "Пирогов" проф. Асен Балтов се оплака с пост във Фейсбук, че освен него, са отстранени още 10 служители от болницата.

Още: Онкологично лечение в чужбина: безплатни информационни срещи с проф. д-р Йълдъръм в София

Още: "Няма скрито-покрито": Директорът на Пета градска болница обясни за ПЕТ скенера

"Балтов добре, но какво направиха 10 служители от администрацията, че са уволнени? Няма чегъртане? Няма политически тормоз?", написа той в личния си профил.

Проф. Асен Балтов беше освободен от поста директор на болница "Пирогов". Причината е проверка на НЗОК, която установила редица нарушения за над 1 млн. лв. От ведомството посочиха, че над 400 „фиктивни“ пациенти са се лекували в болницата със сгрешени диагнози. Здравният министър Стойчо Кацаров обяви, че и той е един от тях. Медиците от „Пирогов“ излязоха на протест няколко поредни сутрини срещу, по думите им, неверните твърдения и в подкрепа на отстранения директор на болницата - проф. Асен Балтов. Той самият посочи, че нарушения няма и че "Пирогов" обжалва обвиненията.

Още: Заради нежелани реакции: САЩ спряха ваксина срещу чикунгуня

Още: Медицински хеликоптер транспортира до "Пирогов" детето, пометено от АТВ в Слънчев бряг

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес