Алцхаймер все по-често поразява хора на възраст до 40 години, твърди Благотворителната организация по изследване на деменцията във Велиобритания (Alzheimer's Research UK), пише Express.
Още: КЪПАНЕТО ЗАБРАНЕНО! Какви инфекции можете да хванете във водоемите
Още: Кои животни могат да броят и знаят проста математика?
Медиците са изброили ранните симптоми на Алцхаймер. За първи тревожен знак може да се смятат проблеми със зрението, поради което човек изпитва трудности в разпознаването на обекти. Още един признак на начеваща деменция е афазията – състояние, при което човек не може да намери правилните думи, за да предаде това, което иска да каже.
Изменението в личността и поведението също се смятат за ранни симптоми на болест на Алцхаймер, но е трудно те да бъдат забелязани. Често такива хора са без настроение, раздразнителни са, не са уверени в себе си, губят интерес към заниманията, които са обичали.
Лекарите смятат, че причина за ранната поява на деменция се явява съчетанието между начина на живот и генитични фактори. Пушене, употреба на алкохол в големи количества, заседнал начин на живот, нездравословно хранене, високо ниво на холестерол са провокиращи слабоумие фактори.
Още: Таласофобия: Разкриха защо много хора се страхуват да влязат в морето
Още: Защо лицата на бегачите на дълги разстояния се променят драстично? Учените обясняват
По-рано изследователи стигнаха до извода, че общите ранни симптоми на деменция включват проблеми с паметта, особено със запомнянето на неотдавнашни събития, нарастващо объркване и понижена концентрация.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Нови археологически находки: Откриха древноегипетски гробници с керамика и човешки останки
Още: Хеликоптерът на Леонардо да Винчи може да направи съвременните дронове по-невидими
Деменцията включва редица прогресиращи неврологични разстройства, като се различават повече от 200 подтипа. Това е невродегенеративно заболяване, поразяващо мозъка и предизвикващо редица физически и психически симптоми. Лекарите смятат, че то би могло да се лекува или да се забави неговото прогресиране, като се решат проблемите с кръвоснабдяването на главния мозък.
Съществуват болест на Алцхаймер, съдова деменция, деменция с телца на Леви, фронтотемпорална и смесена деменция. Мозъкът съдържа голямо количество нервни клетки, помагащи на човека да изпълнява своите функции и задачи. Деменцията поразява нервните клетки на главнияя мозък, лишавайки ги от възможността да "общуват“ помежду си. Това води дотам, че човешкият организъм не може да изпълнява всекидневните си задачи и често не функционира правилно.
Заболяването засяга хората по различен начин, като едни части на мозъка се поразяват повече от други.
Още: Посочиха хората с коя кръвна група са с най-висок риск от ранен инсулт
Още: Уникално откритие: Нов вид динозавър с размерите на куче и невиждани досега черти