На 22 ноември от 18:00 ч. в Голямата зала на читалище „Братство 1869” гр. Кюстендил ще се проведе клавирен рецитал „Огледало на въображението” на акад. Атанас Куртев.
Още: Община Кюстендил бе домакин на 3x3 Football Bulgaria (ВИДЕО)
Още: Община Кюстендил организира градска приключенска игра (ВИДЕО)
В програмата ще има произведения от Шуман.
Акад. Атанас Куртев има над 1000 сценични изяви, сред тях над сто като солист на симфонични оркестри. Изнасял е концерти във всички европейски страни, Средна и Южна Азия, Африка и Далечния изток. Свирил е в Голямата зала на Берлинска филхармония, залите на Московска консерватория, Петербургска филхармония и Императорската капела, Виенската зала „Й. Брамс“, Токийската зала „Топан“ и мн. др.
Той е осъществил над 100 аудио и видео записа за БНР, БНТ и редица радиотелевизионни компании в чужбина, в това число и над 150 премиерни изпълнения, заяви Иван Андонов, председател на читалището, пред кореспондент на Actualno.com от града
Още: Започва "Кюстендилско лято" 2025: Всеки уикенд забавления и творчество за децата
Още: Пожарът при ТЕЦ Бобов дол: Информация за ситуацията
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!