Биатлонистката Лаура Далмайер не остави шанс на съперничките си в спринта

717 0
photo of Биатлонистката Лаура Далмайер не остави шанс на съперничките си в спринта
С безгрешна стрелба и бързо ски бягане, германката Лаура Далмайер не даде никакъв шанс на конкуренцията и грабна златото в спринта на 7,5 км в биатлона на Олимпийските игри в Пьонгчанг.

Миналата година Далмайер спечели пет титли от Световното първенство в Хохфицен, като единствено в спринта трябваше да се задоволи със среброто, но днес не остави съмнения в превъзходството си.

На второ място, на цели 24.2 секунди зад победителката, остана норвежката Марте Олсбо, която направи една грешка в стрелбата от легнала позиция, а бронзът остана за чехкинята Вероника Виткова, която също допусна една грешка в стрелбата и завърши на 25.8 секунди от Далмайер.

Трикратната олимпийска шампионка Дария Домрачова завърши на девето място.

От българките най-добре се представи Емилия Йорданов, която допусна една грешка и завърши на 60-та позиция, на 2 минути 43.8 секунди. Даниела Кадева финишира на 72-ро място, Десислава Стоянова завърши 76-та, а Милена Тодорова зае 84-то място в крайното класиране.

Дафовска: И преди 20 години, и сега е героизъм за малка и бедна държава да изкара олимпийски шампион

И сега, и преди 20 години за малка и бедна държава е героизъм да изкара олимпийски шампион, заяви Екатерина Дафовска пред журналисти в ...