Ивет Лалова се размина с финала на 200 метра

4359
Снимка: Guliver/GettyImages

Ивет Лалова не успя да се класира за финала в бягането на 200 метра на световното първенство по лека атлетика.

Тя отпадна в полуфиналите и зае девета позиция в крайното класиране. Напред продължиха първите осем, а българката остана на 11 стотни от участие в битката за медалите.

Мирела Демирева стигна първи финал за България в Лондон

Сребърната медалистка от Рио 2016 Мирела Демирева се класира за финала в скока на височина на световното първенство по лека атлетика. ...

Българката се падна в полуфинал №1 в много тежка група от състезателки, като средя тях бяха Дийджа Стивънс, Дафне Схипърс и представителката на Ямайки Форбс. Тя стартира в 7-и коридор, като на старта се изстреля много добро от блокчето. На виража тя изостана от Ребека Хаасе, но навакса своето изоставане и се класира на 3-о място с време 22.96. Пред нея очаквано завършиха Схипърс и американката Стивънс.

Подробности за финала на 200 метра при жените - четете в Sportlive.bg!