Седем медала за български деца на турнир в Словакия

8525
Уникално представяне на родните състезатели по спортна аеробика

Седем медала, сред които 2 златни, 3 сребърни и 2 бронзов спечелиха българските състезатели в най-малката възрастова група на международния турнир по спортна аеробика в Нове Замки (Словакия). При момичетата 9-11 години всички медали спечелиха българки - Михаела Василева е първа, следвана от Християна Кайрякова и Моника Мишева.

При момчетата Дейвид Касъмов е трети, при двойките Яна Колева и Дейвид Касъмов са втори, при тройките Мишева, Маркова и Кайрякова спечелиха златен медал, а при групите България взе сребро.

В провелите се квалификации за възрастови групи 12-14г.; 15-17г. и над 18 години всички български състезатели са с много добро представяне и позиции, но по регламент на Международната федерация по гимнастика до финал в отделните възрастови групи и категории се допускат само по двама представители от нация, допълва sport1.