Страхотно! Два медала за България от турнири по бадминтон

2048
Снимка: Българска Федерация Бадминтон/Bulgarian Badminton Federation

Днес е денят на българския бадминтон! Две бронзови отличия донесоха представителите ни от различни надпревари. Димитър Янакиев заслужи третото място на международния турнир в германския град Бон, а Христомира Поповска завоюва медала на състезанието в Сантяго (Чили).

💥🔥🔝🥉БРОНЗОВ МЕДАЛ🥉 ЗА 🇧🇬 ДИМИТЪР ЯНАКИЕВ В 🇩🇪 БОН 🔥💥 🇧🇬 Димитър Янакиев 🇧🇬 спечели 🥉 бронзов медал на международния...

Публикувахте от Българска Федерация Бадминтон/Bulgarian Badminton Federation в Събота, 3 юни 2023 г.

Доброто представяне на Димитър Янакиев

В спор за място на финала поставеният под номер 8 българин загуби от четвъртия в схемата Куан Лин Ко (Тайван) в оспорван двубой с 21:18, 17:21, 13:21 за 58 минути. Янакиев спечели три поредни точки в края, за да вземе първия гейм, но в следващите две части беше догонващ в резултата и не успя да преодолее своя съперник.

Достойна игра от Христомира Поповска

Българката, която почиваше в първия кръг, записа две победи и едно поражение. Първо тя надделя над представителката на домакините Куилодран Роса с 21:12, 21:13 за 20 минути, след което спечели срещу София Хунко (Перу) с 21:13, 21:17 за 28 минути. В сблъсъка за място на финала Поповска отстъпи пред втората поставена Ясмин Хамза (Италия) с 14:21, 19:21 за 37 минути.

Само преди дни пък Калояна Налбантова донесе бронз на България от турнир в Австрия (подробности четете в линка).