Владинова и Матева са на финал на Световното по художествена гимнастика

13085
Снимка: Gulliver/Getty Images

Невяна Владинова и Мария Матева се класираха за финала на многобоя от Световното по художествена гимнастика в Щутгарт.

Владинова завърши 13-а в квалификациите, а Матева 23-а. Отборно, заедно със Сара Стайкова, България запази седмото място от миналата година.

България завоюва сребро на ленти в турнира за Световната купа по художествена гимнастика

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребро на пет ленти от турнира за Световната купа по художествена гимнастика в ...

Именно класирането за финала в многобоя беше първата цел пред Владинова и Матева на Световното. Следващата е квоти за Рио, които ще вземат първите 15 в многобоя (по две от страна).

Всички спортни новини следете в Sportline.bg.