Злато и бронз за България на старта на Европейското по таекуондо (ВИДЕО)

976

Отличен старт за България на Европейското клубно първенство по таекуондо, провеждащо се в зала "София" на хотел "Маринела" в столицата. Двама български състезатели успяха да се окичат със златен и бронзов медал.

Ерика Карабелева в категория до 49 килограма при девойките спечели титлата след пет поредни победи. Тя е представителка на клуб "Ахил" с треньор Венцислав Соколов. Мартин Стоянов от ТК "Рамус" с наставник Димитър Кобаков пък взе бронзов медал при кадетите.

Треньорът на националния отбор Фарзад Золхадри също беше близо до двамата медалисти. Останалите български представители не успяха да стигнат до битки за медали. Днес надпреварата продължава, а официалното откриване е в 12.30 часа.

Още спортни новини ще намерите в Actualno.com!