Андрей Райчев: Въпросът не е за равноотдалечения премиер, а за равноотдалечения прокурор

27 октомври 2024, 22:47 часа • 872 | прочитания

"Въпросът не е за равноотдалечения премиер, а за равноотдалечения прокурор" – така политологът Андрей Райчев коментира възможната коалиция между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ след изборите на 27 октомври.

Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП

Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин

Още: 80% паралелно преброяване: "Възраждане" пред ПП-ДБ, 8 партии в парламента

Припомняме, че ПП-ДБ излязоха с идея за равноотдалечен премиер от всички партии, но така и не споменаха конкретно име. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов тотално отхвърли такъв сценарий, тъй като според него това е бягане от отговорност и "задкулисие".

Ако ПП-ДБ не са втори, разговорът за правителство "става съвсем друг", каза Райчев пред БНТ в изборната нощ.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Резултатите от изборите вижте тук.

Още: "Ще управлявам с всеки, който подкрепя програмата ни": Борисов отговори за Пеевски и се заяде с ПП-ДБ

Колко важни са изборите в САЩ?

Попитан не се ли преекспонира влиянието на американските президентски избори на 5 ноември върху вота у нас и последиците от него, Райчев посочи, че България е важна за Щатите, за да се спре руският газ за Европа.

Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски

Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)

""Северен поток" е взривен, потокът пряко през Украйна спира на 1 януари и единственият руски газ, който тече за Европа, е през България. И това е построено от Бойко Методиев Борисов. Нали разбирате колко важно нещо е това?", попита политологът.

Още: "Турски поток" в България: Слепи служби, нарушени закони и унищожена археология (ВИДЕО)

Още: Андрей Райчев: Има реални шансове за правителство, ако в парламента влязат 7 партии

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес