Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов призова партньорите си от ПП-ДБ да спрат "Балкански поток" (той налага това алтернативно име на газопровода "Турски поток", а каква беше неговата роля, припомнете си: "Турски поток" в България: Слепи служби, нарушени закони и унищожена археология (ВИДЕО) или да го отдадат на концесия.
Още: Провокация на Костадинов предизвика спор пред македонските българи
"Готови сме веднага на двете решения - ГЕРБ ще ги подкрепи", заяви Борисов, макар и според него това да е национално предателство.
"Щом ще работим за интересите на други държави, поне да е ясно, че работим за интересите на други държави", смята Борисов.
Борисов обвини ПП-ДБ в двуличие по темата за "Балкански поток", припомняйки, че те са били "за" допълнителната транзитна такса (бел. гл. ред - тази такса скоропостижно падна заради Шенген, след като Унгария даде да се разбере, че няма да одобри влизане на България, ако налогът остане. Същата такса я има по единствения друг газов тръбен маршрут за Унгария, от "Ямал", наложена от Германия, но Орбан няма никакъв лост да промени това). Той обърна внимание, че акциите на "Балкански поток" са 100% български и към днешна дата има 1 млрд. 309 млн. лв. чиста печалба.
Още: Ако изборите бяха днес: ГЕРБ запазва първото място, изненадата е при втория
Още: Държавата отваря вратата за частните жп превозвачи
"Няма такъв бизнес, такова предприятие в държавата и нещо направено в България, което да носи такъв огромен принос в пари на българите. Геостратегически виждате как ние наказваме Австрия и Унгария, когато си пожелаем. Ако колегите считат, че има в него нещо лошо и трябва да предадем интересите на България в полза на Гърция - още днес може да внесат решение, не да си чешем езика, а да спрем Балкански поток", призова Борисов. ОЩЕ: За "Турски поток", Бойко Борисов, ГЕРБ и БСП: Пълен запис на всички разкрития (ВИДЕО)
Руската молекула в нашите тръби
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Така искат хората": Пеевски прие още кметове в сърцето си
Още: "България стои зад теб": Министър Георгиев към Люпчо Георгиевски
Борисов смята, че към днешна дата от Солун през Петрич влизат между 8 и 10 млн. кубика руски газ. "Колкото и да не им се иска на колегите, само руска молекула има в нашите тръби, за съжаление", добави Борисов.
ГЕРБ ще да се включи и "Лукойл" в обхвата на временната комисия
Лидерът на ГЕРБ коментира, че ще поиска да се разшири обхвата на предложената от ПП-ДБ комисия за "Балкански поток" и пътната карта с "Газпром", с темата "Лукойл".
"Да видят българите ,че от едното печелят милиарди, а от другото - милиарди са изтекли към Швейцария. Да си направите извода всички българи", каза още Борисов. ОЩЕ: ПП-ДБ искат временна комисия за пътната карта на ГЕРБ и Турски поток (ВИДЕО)
Още: След присъдата: Парламентът покани Люпчо Георгиевски на изслушване
Още: Радев към Силяновска: Няма българско вето за присъединяването на Северна Македония към ЕС
Колко дни са били заедно с ПП-ДБ и ДПС?
Борисов изброи законопроектите, под които са се подписали народни представители от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС.
"Ако го сметнем по трънския курс - близо 50 законопроекта. По три пъти да сме се виждали, прави 150 пъти от 270 дена на правителството. 150 дена сме били заедно трите партии. Нито се срамувам от ПП-ДБ. Мисля, че Христо Иванов направи добра Конституция, защото пак някой се опитваше да каже, че се опитвам да се разграничавам", обясни Борисов.
Борисов бе попитан за думите си от вчера, че не би управлявал само с ДПС. Той коментира, че в едно правителство, в едно парламентарно мнозинство, трябва да има по-широка палитра от подкрепа.
Борисов бе попитан за правилата за КПКОНПИ, като уточни, че е готов още утре да ги гласуват.
ГЕРБ са готови за избори
Борисов увери, че ГЕРБ са абсолютно готови. "Ние винаги сме готови. Толкова пъти минахме през избори, че не е някаква сложна технология", каза още Борисов.