Димо Гяуров: Не би трябвало да има злоупотреби за политически цели със службите

20 май 2021, 08:01 часа 5961 прочитания 0 коментара

Не знам какво се случва в службите. Може би само ръководителите на съответните агенции могат да дадат отговор. За мен лично е много изненадващо председатели на агенции да си взема отпуски по 4 месеца и да им съвпадат до дата. Това коментира Димо Гяуров, началник на Националната разузнавателна служба (НРС) при управлението на Иван Костов.

Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"

Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита

Според него, това се възприема като форма на саботаж и бойкот. Ако е опит за самосъхранение, това е най-глупавият възможен опит, каза Гяуров пред Нова телевизия, визирайки ДАНС и Националната разузнавателна служба. Според него, в случая може да се говори за накърняване на доброто име на службите и това е основание по закон да се освободят председателите.

С това си поведение председателите на службите си сложиха главите на тепсия - дали ще ги освободят, е друг въпрос, обобщи Димо Гяуров.

Не би трябвало – така Гяуров отговори на въпрос дали не говорим за злоупотреба със службите за вътрешнополитически цели. Нека си дадем какво страшно оръжие представляват тези структури, подчерта той. Този, който държи ДАНС, може да си замита нарушенията, да манипулира обществото, да репресира политическия си противник, каза Гяуров.

Още: Радев има амбиции за пряко включване в политическия живот: Говори Геновева Петрова от “Алфа Рисърч“ (ВИДЕО)

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

"По дефиниция се предполага, че вкарваме умни, разумни хора, спазващи закона", заяви Гяуров при ново питане – дали тогава структури като ДАНС не са прекалено опасни.

Що се отнася до позицията на служебния вътрешен министър Бойко Рашков, Гяуров предположи, че то е обусловано от скандалите отпреди време за искания за СРС, при които са дописвани имена и телефони. Според Гяуров, нарушение на закона е да дадеш материали от СРС например на председателя на парламента, но не и същите материали да бъдат дадени на президента.

Още: Грозна картина в ДАТО – ще има ли проверка заради служебен тормоз и корупция? (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес