Бившият министър на туризма от кабинета на Кирил Петков Христо Проданов не смята, че светлото бъдеще на БСП е свързано със Сергей Станишев. „Не ми е интересен Сергей Станишев, за да го коментирам в сутрешното студио“, отсече той в студиото на bTV.
Още: Танер Али: Възможно е Ахмед Доган да оглави новата партия
Още: "На върха на пирамидата стои Пеевски": Депутатите 7 часа дебатираха вота на недоверие
От думите му стана ясно още, че БСП няма да подкрепи кабинет с първия мандат. Социалистите също се обявиха за конструктивна опозиция.
БСП няма да се срещат с контактната група на ГЕРБ за съставяне на правителство Плевнелиев-Паси.
Срещата на БСП партиите в парламента вчера за бюджета за догодина не била политическа и не поставя основите на кабинет.
Още: Белобрадова връчи пътен знак на вътрешния министър в парламента (ВИДЕО)
Още: Вицепремиер ще ръководи Националния борд по водите
Според Проданов изключително грешен подход в политиката е да се търси какво разделя партиите. Важните за теми за БСП за съставяне на правителство за бюджетът, доходите и цените. Ако коалицията между ГЕРБ, ДПС и „Възраждане“ направи правителство, социалистите също ще бъдат конструктивна опозиция, отбеляза Проданов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спомени от 2013 г. и Пеевски: Управляващите взимат ДАНС от президента
Още: Радев отказал да назначи Деньо Денев за председател на ДАНС
Христо Проданов не знае точно като какви се определят „Продължаваме промяната“ в момента.
Проданов очаква консултациите при президента Румен Радев за съставяне на правителство да започнат следващата седмица. Ако вторият и третият мандат за съставяне на правителство отидат в други партии, тогава БСП отново ще се събере на Национален съвет, за да решат какво да правят.
Проданов коментира и изборът на БСП за кандидат за председател на парламента. Решението на БСП за председател на 48-ото Народно събрание ще бъде взето на Национален съвет на партията. Шефът на законодателния орган трябва да бъде хладнокръвен, с опит, да владее залата и да знае парламентарните процедури, поясни Проданов. Може да предложим нещо добро на българския парламент и вече става въпрос на избор, допълни той.
Още: "Да е благодарен, че доведох Папергер": Радев отговори на Борисов за "Райнметал"
Още: По-добре за бюджета е кабинетът да падне: Асен Василев обвини ГЕРБ в рекорден дефицит (ВИДЕО)
„Никола Минчев се справяше добре с работата си в Народното събрание и също е добро предложение за председател на НС“, оцени Христо Проданов.
По думите на Проданов всяка партия, която пожелае може да предложи кандидат за председател на Народното събрание, а след това депутатите да решат кого да изберат след гласуване.
Проданов предупреди, че ни очаква тежка зима с цената на тока, парното и храната. Има възможност да няма бюджет за догодина, каза още той.
Още: Не ми е интересен Сергей Станишев, за да го коментирам в сутрешното студио