ИТН: Вотът на недоверие се изкарва без нужда и ще се прибере без слава

12 април 2025, 09:43 часа • 1435 | прочитания

Вотът на недоверие е най-силното оръжие в ръцете на опозицията и когато се размахва, притъпява оръжието и го прави да изглежда несериозно в очите на хората. Ако си представим, че вотът на недоверие е най-силното оръжие на опозицията, се вади без нужда и се прибира без слава. Това заяви евродепутатът от „Има такъв народ“ Ивайло Вълчев пред БНТ. Още: Игри на вотове или как да си заработим депутатската заплата така, че всички да видят

Може ли някой да бутне правителството?

Той обясни, че ИТН знаят какво искат и как да го постигнат в участието си в правителството. Ивайло Вълчев не вижда нещо към момента, което може да бутне правителството. „ако този кабинет успее да вкара България в Еврозоната, защо ПП-ДБ ще искат вот на недоверие? Каква е логиката?“, недоумява Вълчев. Позицията на ИТН е, че трябва да се говори за Еврозоната тогава, когато България е изпълнила условията и е готова.

Още: От какво е притеснен Бойко Борисов? Отговорът от Ивайло Мирчев

Вълчев се надява правителството да продължи да работи за хората. „За мое най-голямо щастие българското общество не е толкова заспало, колкото на някой му се иска. Всички знаят какви са проблемите в държавата и как всеки може да бъде обвинен. Гражданското общество има един начин за контрол – да излезе на улицата и да не се прибере, а да застане пред институциите и да иска отговори“, каза евродепутатът.

Още: Проруски партии се борят за надмощие с вота на недоверие: Анализ на политолози

Той иска държавата да може да съди държавни служители заради това, че не са си свършили работата.

Още: Вотът на недоверие - резки движения, които гарантират 15 минути слава: Анализ

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес