Кабинетът дава 10 млн. лв. за изплащане на заплати в МВнР и МП

18 декември 2013, 07:57 часа 11553 прочитания 0 коментара

На редовното си заседание тази сряда правителството ще одобри допълнителни 4 милиона лева, с които МВнР да изплати дължимите командировъчни средства при задграничен мандат до края на 2013 г., съобщи БГНЕС.

Недостигът на средства към момента не позволява обезпечаването в пълен размер на основните на практика доходи на служителите в задграничните мисии. С приемането на постановлението ще се избегне възможността тези средства да се изплащат със закъснение от над 30 дни през 2014 г.

Още: Задава ли се конфликт между Борисов и Пеевски: Какви са условията и кога? (ВИДЕО)

Още: "Продължаваме промяната" сигнализира ЕК за избора на антикорупционната комисия

Правителството ще увеличи с 5 999 772 лв. и средствата за персонал в Министерството на правосъдието. Увеличението ще е за сметка на текущата издръжка и капиталовите разходи. Средствата ще са предназначени за финансово осигуряване на заплати, възнаграждения и задължителни осигурителни вноски на служителите на главните дирекции "Охрана" и "Изпълнение на наказанията" и на Агенцията по вписванията. По този начин се гарантира изплащането на заплатите, другите възнаграждения и осигурителните вноски на утвърдената численост на персонала в ГД "Охрана" до края на годината.

Правителството ще вземе решение за създаване на Национален координационен механизъм по правата на човека. Целта му ще е да допринесе за по-доброто изпълнение на ангажиментите на страната ни пред международните мониторингови и контролни механизми, както и за подобряване на цялостното състояние на правата на човека у нас.

Националният координационен механизъм ще заседава два пъти годишно под председателството от министъра на външните работи и с участието на представители на националните институции по правата на човека, органи на изпълнителната власт, както и неправителствени организации. Националният координационен механизъм ще обсъжда и целесъобразността от подписването или присъединяването на България към международни договори в областта на правата на човека и ще предлага промени във вътрешното законодателство, свързано с правата на човека.

Още: "Липсата на морал не може да се компенсира със съветник по почтеност": Нинова за любопитната реформа на Желязков

Още: Режим "няма хора" за президентските избори: Важните въпроси година преди вота

 

 

Още: Радев наложи вето на спорните промени за екооценките

Още: Политолог с прогноза кога Румен Радев ще направи партия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес