Костадинов иска реформа: Всички в затвора, като предават държавни тайни

13 октомври 2023, 07:59 часа 3215 прочитания

Войни има и в Косово, и в Сирия – не сме свикали Консултативен съвет за национална сигурност. И в Йемен има – така лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обясни защо нямало нужда от Консултативен съвет за национална сигурност при президента. Той уточни, че всяка война е трагедия.

Още: "Ще стане ли мисията възможна": Започват дебатите по третия вот на недоверие

Още: Народното събрание гласува оставката на Кирил Петков

На директен въпрос дали се доверява на работата на българските служби, Костадинов отговори, че му е много трудно да даде черно-бяла оценка – имало хора, които си вършат работата, но и такива, които изнасят държавни тайни.

Държавна измяна – така Костадинов атакува съпредседателя на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, като обяви, че според него той ходи един вид да докладва на западни посолства.

Още: След международно издирване: Арестуваха кандидат за кмет, подкрепен от "Възраждане" (СНИМКА)

Още: "Изказването ми беше твърде емоционално": Тошко Йорданов отново се извини на медиците

Още: "ПП са в същата ситуация, заради която съсипваха ГЕРБ и ДПС": Говори Георги Харизанов (ВИДЕО)

Най-добрата реформа е да вкараме в затвора тези, които изнасят държавни тайни. Ако бях аз на мястото на Кирил Петков "в този запис", нямаше да съм излязъл от затвора, убедено каза Костадинов пред БНТ.

Вот на недоверие

Попитан защо тогава нямаше вот на недоверие в тази сфера, а в енергетиката, отговорът на Костадинов не беше по същество - трябвало за цялостна политика. Все пак уточни, че ако нямало териториални планове, нямало да има вот на недоверие. Максимум 4 млрд. лева ще ни дадат от Европа, а печалбата от тази индустрия (въглищни централи) била 2 млрд. лева, възмути се лидерът на "Възраждане".

Още: Нидерландия ще ни помага да се пазим от терористични заплахи и да си пазим класифицираните данни

Още: Промени в плана за въвеждане на еврото в България

Как да работят въглищните централи - оттегляме се от Зелената сделка и предоговаряме квотите за въглеродни емисии, е визията на Костадинов. 1,7% ни е производството на въглероден двуокис от общоевропейското, а то е 7% от световното, каза още лидерът на "Възраждане". Той добави, че не можело всички под един знаменател - ТЕЦ "Брикел" произвеждал 1% от енергийния микс, а (тук каза, че може би спекулира) - 50% от замърсяването. Държавата не си върши работата, според Костадинов.

За финал той каза, че енергетиката е черна точка за всички предходни правителства, но Конституцията не предвиждала да им се търси отговорност.

Още: Кабинетът включва България във Фонд "ЕС за Украйна"

Още: Надежда Йорданова заговори за любовен сериал между ГЕРБ и "Възраждане" (ВИДЕО)

Още: Прокуратурата не се яви за старта на делото срещу Костадин Костадинов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес