Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов най-вероятно ще заведе дело срещу bTV. Причината - материал с интервюта на телевизията, от който става ясно колко и кои от депутатите на партията са ваксинирани срещу коронавирус. В материала има по-обстойна картина от изказвания защо те са се ваксинирали срещу КОВИД, но партията им се противопоставя на зелените сертификати.
Още: Вече е ясно кога депутатите ще гласуват вота на недоверие
Още: Настроенията преди вота на недоверие: ПП-ДБ изглежда няма да го подкрепят
От думите на Костадинов пред БНР стана ясно, че той счита материала на телевизията за законово нарушение - "бъркане в здравните досиета". Това за него е нарушаване на личните данни и тепърва "ще си урежда нещата с тях".
Лидерът на "Възраждане" заяви, че е разбрал за васкинираните преди няколко дни, но той самият не се интересува особено кой се е ваксинирал и кой не е, защото това е лично право.
Костадинов заяви, че "Възраждане" ще направи опит да сезира Конституционния съд за зеления сертификат, но не е сигурен дали ще събере необходимите за целта депутати. По негови сметки, му липсват 12 депутати - трябва да са общо 47.
Още: В ГЕРБ не се притесняват от вота на недоверие
Още: Седем пъти по-скъпо? Скандал с обществена поръчка за над 2 милиона лева за брошури и календари
За Костадинов зеления сертификат в парламента е като нюрнбергските закони. За него това е това е конституционен преврат срещу Възраждане, "за да ги изхвърлят" от парламента.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Петър Чолаков: Пеевски и Борисов заедно си разпределят порциите
Още: "Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат": Кметът на "Младост" за "кадровите банки" в ПП