Мирчев обясни има ли разцепление с ПП и как ще гласуват за председател на парламента

21 ноември 2024, 08:45 часа 1429 прочитания 0 коментара

Не сме излъгали, че ще подкрепим Силви Кирилов. Съобщихме, че оттегляме нашия кандидат и призовахме всички да го направят, за да изберем кандидат, който отговаря на някакъв обективен фактор. Те не го направиха. Това обясни депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев в ефира на Нова телевизия.

Още: “Живеем в лъжа”: Какво стои зад случая в Русе? Анализ на психолога Калин Гайтанджиев (ВИДЕО)

Още: След среща с ютубър: Радев сигнализира за злоупотреби във ВМЗ-Сопот

ОЩЕ: Божанов за разцепването на ПП-ДБ: В "Да, България" ще обсъдим последващите си действия

Той заяви, че Бойко Борисов умишлено не е изтегли кандидата на ГЕРБ, за да ги вкара в някаква схема с „Възраждане“. „Нямаме проблем „Възраждане” да подкрепя наши законопроекти в зала, но когато избираме председател на Народното събрание, това е равно на формиране на мнозинство”, посочи народният представител.

Мирчев очерта и планът, който има лидерът на ГЕРБ. "Ако ние гласуваме председател на парламента с „Възраждане”, януари избират Борислав Сарафов за главен прокурор. Изборите са в началото на април. Тогава лидерът на ГЕРБ ще каже, че щом демократите са могли да управляват с „Възраждане”, могат и от ГЕРБ. Така ще изпълни мечтата си да управлява с партията на Костадин Костадинов, както с патриотите преди години”.

Още: Как Пеевски увеличава влиянието си и какво значи това? Коментар на Добромир Живков (ВИДЕО)

Още: Радев е съгласен с Борисов за "Хемус": Разбира се, че ще струва двойно, плащанията изтекоха в чували (ВИДЕО)

Той упрекна ГЕРБ, че не искат да реализират първия мандат. „Вече трета седмица мълчат, няма срещи, няма разговори“, каза Мирчев.

„Няма разцепление в ПП-ДБ. Каузите са ни по-големи от нас“, каза той. 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес