Призив да не стачкуват и да не организират протести отправи областният управител на Област Благоевград Муса Палев. Палев успокои кметовете на редица населени места в областта, че няма нужда да се тревожат, че ще бъдат изключени от европейските програми за новия програмен период 2014-2020.
Още: Наталия Киселова: България и САЩ са доверени съюзници, споделящи общи цели и интереси
„Искам да уверя всички заинтересовани, че основания за подобни вълнения няма. Разбираемо е желанието на кметовете да си гарантират възможността да участват с проекти за европейско финансиране. То напълно съвпада с политиката на правителството", се казва в обръщението на областния управител.
Палев уверява, че въпросът за достъп до европейските фондове на всички български градове и села не е неглижиран. Във връзка с решаването му правителството води активни преговори с Европейската комисия. Те обаче са на етап на преговорния процес, на който не могат да се дадат подробни и конкретни детайли. Работни групи на Министерство на земеделието и храните и Министерство на регионалното развитие дискутират начините за усвояване на европейските средства, така че да не останат „бели петна" по административната карта на България по отношение на европейското финансиране през следващия програмен период.
„Общините, които не отговарят на критериите на Програмата за развитие на селските райони, ще бъдат включени в други програми в зависимост от допустимостите", успокоява кметовете Муса Палев.
Още: Явор Божанков: Нужни са спешни промени в „Продължаваме промяната“
Още: Управляващите и Пеевски ще си изберат с обикновено мнозинство антикорупционната комисия
Срещу Муса Палев имаше яростни протести през лятото, когато започнаха шествията срещу правителството на Пламен Орешарски.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спортният министър се сдоби с нов заместник: Кой е той? (СНИМКА)