Нейнски: Има сериозно разделение в американското общество заради мигрантите

11 юни 2025, 08:58 часа • 739 | прочитания

"В момента има сериозно разделение в американското общество, свързано с нелегалните мигранти. Трафикът на хора е сред най-сериозните индустрии, която може да се сравнява с наркотрафика", каза пред bTV надежда Нейнски, бивш външен министър. По думите ѝ мерките трябва да са насочени не към самите хора, а към тези, които организират трафика. Нейнски смята, че в тези ситуации страдат много невинни хора. "Силата на закона трябва да бъде насочена към трафикантите, но това е по-трудната задача. По-лесно е да изпратиш водни оръдия срещу протестиращите. Докато битката с картелите е тежка и взема жертви", посочи Нейнски.

На въпрос за отношенияна между Тръмп и Мъск тя каза, че Мъск е бил допуснат тръде вътре в кухнята на американската политика и затова изваждането му е било толкова драматично. Още: Вместо смирение, чуваме дрънкане на оръжия: Нейнски за 9 май в Москва

Какво ще се случва с визите

На въпрос кога и как ще паднат визите, тя отговори: "Става въпрос за критерии - спад на броя на откази за визи. Миналата година са малко под 6%, а трябва да са по-малко%. Нейнски смята, че с влизането ни в Еврозоната САЩ ще станат по-малко привлекателна дестинация. "С това ще намали броят на желаещите да отидат там, а успоредно - и отказа от визи", добави тя.

Решението обаче било и политическо. Нейнски даде пример, че Румъния е отговаряла на критериите. "Визите обаче останаха, защото техният човек Калин Джорджеску не бе допуснат до изборит"е, каза Нейнски. Още: САЩ спира интервютата за издаването на студентски визи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес