Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви пред bTV, че "ако премиерът си е на мястото, сега ще освободи Емил Караниколов, но няма да го направи, защото му изпълнявал негови поръчки".
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
Коментарът ѝ дойде минути след извънредната пресконференция в Министерския съвет, на която министърът на икономиката Караниколов обяви, че договорите на военния завод "Емко" са изцяло възстановени, след като бяха замразени, за да се извършат проверки в предприятието.
По думите на Нинова премиерът Бойко Борисов "винаги се е страхувал от натиск и протести", като и този път това проличало след двумесечните протести на служителите на "Емко". Според нея именно Караниколов е отговорникът за целия казус с военния завод и трябва да понесе отговорност.
Лидерът на БСП каза още, че управляващите са виновни за проваленото заседание на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) при президента Румен Радев. Тя подчерта, че всички участници в съвета са потвърдили участието си с изключение на вицепремиера Екатерина Захариева.
Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях
Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"
"Като видяха, че няма кворум управляващите казаха да затворим въпроса за антикорупционния орган и той да се обсъди в Народното събрание. Нито един от управляващите не пожела да представи доклада на Захариева за антикорупционния орган, който беше много смислен. Президентът им каза и те отговориха, че няма да го направят", допълни Нинова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието
Тя добави, че настоящето правителство не иска да се бори с корупцията. По думите ѝ политическата класа на прехода не иска да се бори с корупцията, тъй като тя прави корупцията".