Лидерът на БСП Корнелия Нинова обвини правителството, че е изолирало президента по време на европредседателството.
Още: Иво Инджов: Десните имат шанс за общ кандидат-президент
Още: „Радев откри фронт срещу социолозите“: Кое е помрачило щастието му?
"Изолирахте президентската институция. Президентът Радев се опита да компенсира онова, което българското правителството не направи. Вие не пропуснахте да го охулите дори и за това", каза Нинова от парламентарната трибуна след отчета на премиера Борисов на изминалото председателство.
"Премиерът и правителството не осигуриха консенсус на българските институции, не мобилизираха национална енергия и резултатът ще е увеличаващ се евроскептицизъм", коментира още Нинова.
По думите ѝ парламентът също останал на страна от процесите по време на председателството.
Още: "Не трябва да сме истерична държава": Георг Георгиев за Скопие и спокойствието в нашия дом
Още: "Няма пряка заплаха за нас, но това не следва да ни успокоява": Външният министър за войната в Иран
Тя добави, че управляващите не успели да приобщят съдебната власт и НПО сектора. „Стигнахме до там, че коалиционен партньор в правителството и председател на партия да се оплаче публично, че не е канен на събитието на правителството. Това не е съгласие”, коментира Нинова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Ако исках да е шумно, щеше да има цирк": Ваня Григорова за раздялата си с БСП
Още: ДБ не искат да торпилират еврозоната: Атанас Славов каза ще го бъде ли вотът на недоверие
"БСП оценява председателството като много добра форма и организация, но със слабо политическо съдържание и резултати", обобщи Нинова.