Отхвърлиха идеята на ГЕРБ за промяна на правилата за избор на Вeлико народно събрание

17 септември 2020, 13:59 часа • 1916 | прочитания

ГЕРБ не успя да събере необходимата парламентарна подкрепа, за да прокара идеята си за промяна на правилата за избор на Велико Народно събрание.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Управляващите искаха в Изборния кодекс, който депутатите отвориха за поредния му ремонт, да бъде вписана отделна глава, предвиждаща смесена система при избора на велик парламент – 200 народни представители да се избират пропорционално, а другите 200 – мажоритарно.

Срещу тази идея обаче твърдо се противопоставиха по-малкият коалиционен партньор „Обединени патриоти“, както и опозицията от БСП и ДПС.

Така остават да действат старите правила, които са същите както при изборите на Обикновено народно събрание.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Преди това се стигна до сериозен парламентарен хаос. Вижте какво се случи в този материал.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес