Депутатите от парламентарната група на "Обединени патриоти" готвят собствен проект за промени в Изборния кодекс. Това съобщи зам.-председателят на групата Искрен Веселинов пред журналисти.
Още: Борисов няма да гласува по вота на недоверие, щял да облече тениска с лика на Коцев (ВИДЕО)
Още: "Държавата не му принадлежи": ПП-ДБ ще предложи НСО да спре да охранява Пеевски (ВИДЕО)
„Готвим собствен вариант за изменение на Изборния кодекс, трябва да се намери балансът между мажоритарното начало и представителството в парламента. Партиите едновременно да бъдат стимулирани да предлагат личности, да дадат възможност на гражданите да избират личности и същевременно да се запази балансираното представителство в парламента, което пропорционалната система дава“, заяви той.
На въпрос дали е възможно да обединят проекта си за промени в Изборния кодекс с предлаганите промени от БСП Веселинов заяви, че по принцип всичко е възможно. Но след като те имат почти готов и ние имаме почти готов законопроект, обединението по-скоро ще става между първо и второ четене, допълни Искрен Веселинов.