„Говорихме за това, което е подадено към НАП за проверка на базата на предварителна информация, която е изготвена от ДАНС до главния прокурор, има постановление за извършване на проверки на конкретни физически лица, които заемат висши държавни длъжности”.
Още: Бордът по водите започна работа: Най-спешните ВиК ремонти ще струват 3.7 млрд. лв. (ВИДЕО)
Това каза директорът на НАП Румен Спецов, по повод разследването за имоти на държавни служители в чужбина, след като бе изслушван от депутати, предаде БГНЕС.
Проверките са приключили през 2020 и 2021 година. Не са установени сериозни нарушения.
„Проверките са приключили отдавна, защото писмата и конкретните случаи са през 2019 година, проверките са приключили през 2020 и началото на 2021. Не са установени нарушения. 38 лица са проверени и не е открито нарушение. Лицата, които са подадени към НАП за проверки е установено, че има разминаване между декларираното имущество, дохода и банковите сметки. Ще ви дам пример, дадено лице е било длъжно да декларира банкова сметка в чужбина с 10 000 евро, но тя не е декларирана и съответно КПКОНПИ установява това нещо, но в хода на проверката е установено, че са от друга конкретна дейност, което не означава, че са с неизяснен произход”, обясни директорът на приходната агенция.
Още: БСП обвини ПП-ДБ за липсата на кворум: Дневният ред за тях се изчерпва само с Русия (ВИДЕО)
Още: "Трябва да сме дейни": Борисов обвърза ръста на доходите и отбранителната индустрия (ВИДЕО)
Той отказа да посочи лица, които са били проверявани.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Ясно е, че Чолаков е маша на Пеевски": Мирчев след записа, свързан с шефа на ВАС (ВИДЕО)
„В НАП са дошли конкретни сигнали, които вече са били открити от ДАНС. Ние изследвахме техния произход. Ще се въздържа да посочвам лица“, каза той.
Спецов съобщи, че проверките по „Барселонагейт” продължават.
„По „Барселонагейт” проверките продължават за конкретни лица. Ще приключат, когато получим цялата информация. Не всичко, което идва от чужбина, идва с необходимата скорост“, добави той.
Още: Депутатите няма да работят днес, в парламента няма кворум
„Всички сигнали и цялата информация се проверява, ако има обстоятелства, които не са били известни, ще бъдат проверени“, уточни Спецов.