Не мога да влизам такива разсъждения, нека да помислим дали главният прокурор може да се среща с водещи бизнесмени в България. Защо да не може?
Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита
Така отговори Слави Трифонов на въпрос на Actualno.com има ли значение кой е уредил срещата между Сашо Дончев и Сотир Цацаров.
"Според мен главният прокурор е натоварен с огромна отговорност и трябва да се среща с всякакви хора. Българската Конституция го е качила на пиадестал. Не можах да разбера защо тази среща се превърна в такъв скандал", заяви Трифонов.
Звучи ми цялото нещо като буря в чаша вода, допълни той.
Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)
Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти
На въпрос ще излязат ли отговорите на въпросите около целия скандал, Трифонов бе категоричен: "Не".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях
Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"
Обществото е с такива сетива, че позволява такива скандали да се замитат под килима, допълни той.
На въпрос какво мисли за това, че получи толкова бърза подкрепа от ГЕРБ по въпроса с референдума, Трифонов отговори, че това е така, защото те имат най-голяма изгода. Шоуменът беше категоричен, че кадърни личности има и не се съгласи, че ГЕРБ ще е такъв фактор, че тези личности да не могат се проявят в българската политика.
Трифонов заяви, че е доволен от това, че има толкова журналисти, тъй като "те са очите и ушите на обществото".
Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието
Още: Депутатите се събират извънредно заради безводието