Юджел Атилла, ДПС-Доган: Новият проект не може да бъде създаван от хора от стария свят на мъртвия кораб

30 май 2025, 21:48 часа • 1892 | прочитания

Юджел Атилла - част от ДПС-ДПС, първи заяви, че верните на Ахмед Доган политици ще създадат нова партия. На въпрос в „Лице в лице“ по bTV дали е знаел нещо той заяви: „Аз виждах нещата накъде вървят. Направих своя апел и за да отрека участието на старото компрометирано ръководство в изграждането на новия проект“.

„Да анонсирах новия проект, но веднага го подплатих с едно условие. Хора като нашия председател, вече предал партията – Джевдет Чакъров, и неговия екип да не участват в изграждането на новия проект“, посочи Юджел Атила. „Не само за мен, но и за цялата организация, която остана вярна към автентичното ДПС беше голяма изненада – лично председателят да отиде и да погребе всички възможности на ДПС“, допълни той.

Още: "Излъганите очаквания": Накъде продължават Доган и Пеевски? Анализ на Беркай Чокджан (ВИДЕО)

По думите му екипът на Джевдет Чакъров е допуснал много фатални грешки, но една от най-грубите е била участието на формацията в правителството на „Росен Желязков 2“. “Беше ясно, че това ще бъде кабинетът не само доминиран, но и управляван от Пеевски“, заяви Атилла.

„Новият проект не може да бъде създаван от хора от стария свят на мъртвия кораб. Ние не можем да създадем ново бъдеще с хора, които прегрешиха и погребаха ДПС с изключително грешни решения. За нас това вече не е нашият политически представител“, коментира Атилла.

Още: Официално: Ахмед Доган прави нова партия (ВИДЕО)

“Ще възникне въпросът как парламентарната група ще съжителства с новия политически проект. Новият проект ще бъде на хора от ново поколение – качествени и без зависимости. При тях не могат да битуват компрометирани хора, на които ще тежат огромни грешки от миналото“, посочи той.

По думите му героят на 2024 г. е общността на ДПС, която е реагирала със сетивата си и имунната си защита, която е дала втори живот. „Всички, които искат да отидат оттатък, да напуснат Народното събрание“, призова Атилла. Той се обърна и към Ахмед Доган - да излезе от "зоната на мълчанието" и отбеляза, че последната мисия на почетния председател е да намери мост към бъдешето.

Още: Създава ли се ново ДПС? Доган се появи на сбирката (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес