Защо да е нахално да искам МВР? Обосновано е. Ние сме с най-ниският резултат, но всички могат да ни завиждат за капацитета на 12-те ни народни представители. Това каза лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев в ефира на Нова телевизия.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Българският народ иска да види натръшкани министри и политици. Знам как да го направя и се заклевам в това студио, че ще го направя", каза Василев.
"Няма какво да мънкаме. Пеевски и Борисов трябва да бъдат отстранени. Ако те се махнат, ще освободят политическата система", коментира той.
ОЩЕ: "Искаме само МВР": МЕЧ настояха за анти-Борисов и анти-Пеевски мнозинство с мандата на ПП-ДБ
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Попитан с кого би се коалирал в следващия парламент, лидерът на партия МЕЧ отговори, че може да са имали обтегнати отношения с ИТН и ПП, но те не са в парламента, за да са приятели.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
"До момента не чух нито от ГЕРБ, нито от ПП, нито от останалите какво ще правят. Тяхна функция е, след като имат такива високи резултати, да кажат какво ще правят. А те мълчат и говорят още от същото. Те не знаят какво ще правят. За мен е ясно - аз съм се позиционирал през 2020 г., когато бях на протестите. Пеевски, Борисов и Доган трябва да бъдат държани далеч от властта в България. Имаше много време и много възможности това да стане ефективно, не бива повече да се чака", коментира той.
ОЩЕ: Радостин Василев: Когато аз управлявам, „новото начало“ ще бъде арестувано
На въпрос каква ще е ролята му в парламента, Василев отговори: "На мен ще гледат като ходеща заплаха".
Още: Правителството прие програма за заетост и образование на разселените украинци у нас
Още: "Този канал не е наш - този канал е техен": Божанов за стратегията на Пеевски и пловдивската митница
"Знам с кого си имам работа и знам как да подхождам. Дали съм ходещо СРС ще преценят българските граждани", заяви още той: АУДИО: Пълен запис от Радостин Василев на заседанието на "Продължаваме промяната"
Василев се обяви за Велико народно събрание, нова Конституцията и промяна на съдебната система.
Като приоритети на МЕЧ той посочи - Антон Славчев да не е шеф на Комисията за противодействие на корупцията и да не се затварят въглищните централи.
Той изрази и съжаление, че "Величие" не успя да влезе в Народното събрание.