Известният испански актьор Едуардо Гомес почина на 68 години. Той се сдоби със световна популярност с ролите си в може би най-паметните испански комедийни сериали - "Щурите съседи" и де факто продължението "Новите съседи".
Още: Виктор взе решение, ето с коя си тръгва от "Ергенът" (ВИДЕО)
Още: Скочили на бой на Николаос Цитиридис заради шега
DEP ⭐️🙏⭐️ #EduardoGomez 🌟#LaQueSeAvecina ⭐️🤩⭐️😇⭐️💫💫💫💫💫💫 Edens Forever® pic.twitter.com/EpbPXrAl9M
— 🏳️🌈𝕽𝖊𝖆𝖑𝕭𝖊𝖓𝖏𝖞𝖘®🏳️🌈 (@RealBenjys1) July 28, 2019
Според официална информация, Гомес е страдал от рак на ларинкса и това е причината за смъртта му.
Още: Марина откри любовта, но и своята сестра по душа в Hell's Kitchen (СНИМКА)
Още: "Хората отварят вратата на собствените си травми"
В двата сериала Гомес играеше първо ролята на Мариано Делгадо - бащата на портиера на кооперацията Емилио, а след това ролята на Макси Ангуло - портиер на кооперацията "Мирадор де Монтепинар".
Историята на живота на Гомес е не по-малко интересна - преди да стане толкова прочут актьор, той е бил зидар, продавал е и книги - по-точно е бил амбулантен търговец на енциклопедии. Всъщност харизматичният актьор става такъв по случайност - през 90-те години на XX век отива на снимки със свой приятел, който трябва да играе поддържаща роля. По случайност режисьорът го кара да каже няколко реплики и Гомес ги гарнира с виц, който кара всички да се разсмеят. Така тръгва към голямото кино - а приятелят му повече не му проговаря, защото Гомес го измества, разказва самият актьор.
Още: Щастие по три: Джулия Робъртс празнува с порасналите си деца (СНИМКА)
Още: Eто коя ще замени бременната Натали Трифонова в bTV (СНИМКА)
Дори в "Щурите съседи" първоначално героят Мариано Делгадо е трябвало да има епизодична роля - да продава енциклопедии, както самият Едуардо в живота си извън киното. Но няколко реда реплики от Едуардо променят всичко и Мариано става постоянен герой в щурата комедия. Така е и с живота на Едуардо - с таланта си той докосва душите и умовете на мнозина, включително далеч извън границите на Испания.