Колумбийската звезда Карол Джи сътвори история на церемонията по връчването на наградите "Жените в музиката" на "Billboard". "За първи път в историята латиноамериканка е обявена за Жена на годината", с тези думи Карол Джи започна речта си, приемайки отличието. В чест на невероятното постижение изпълнителката произнесе останалата част от речта си на испански език. Колумбийката получи наградата си на церемония в Ингълуд, Калифорния, след като беше представена от актрисата София Вергара.
Още: Мистериозно изчезване след сватбата на Джеф Безос и Лорън Санчес: Липсва една от булчинските рокли
Още: Мел Гибсън пи светена вода в Хилендарския манастир и се потопи в монашеския живот (СНИМКИ+ВИДЕО)
Снимка: Getty Images
За Карол Джи не е чуждо да твори история. Миналия месец тя стана първата жена, спечелила "Грами" в категорията за най-добра ърбан музика. Историческото ѝ постижение отрази променящото се възприемане на регетона и латино хип-хопа като изключително "мъжка музика".
Още: Новите герои в "Под прикритие 6": Има ли място сред тях скандална риалити участничка?
Още: Чужденец се влюбил в Яна Маринова заради измама (СНИМКИ)
Миналата година нейният "Manana Sera Bonito" стана първият испаноезичен албум на изпълнителка, достигнал до първото място в класацията Billboard 200. Шеметният успех на Карол Джи продължи, когато изпълнителката тръгна на турне в подкрепа на албума си, по време на което беше хедлайнер на много от местата, където изнасяше концерти.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Нешка Робева искала да оскубе Деси Добрева
Още: Кои известни личности ще получат звезда на Алеята на славата в Холивуд през 2026 г.?
Снимка: Getty Images
Още: Тейлър Суифт с 10 награди на Billboard, но друг е големият победител
Още: Потури, цървули и пиърсинг: Стефания Колева разказа "ненормална история" от миналото си
Още: Ева Кикерезова проговори за един от най-големите си проблеми, ето какво се случва с нея
Церемонията
На наградната церемония присъства и момичешката кей-поп формация New Jeans, която беше удостоена с приза за група на годината. Момичетата изпълниха микс от хитовете си "Super Shy" и "ETA". Водеща на церемонията беше Трейси Елис Рос, която майсторски направляваше публиката и не пропусна да подчертае основната тема на вечерта - да отдадеш почит към жените в музикалния бизнес означава да почетеш жените в световен мащаб.
Нова категория награди за изпълнителки, които са "глобални сили", бяха връчени на жени от цял свят за техния изключителен принос към родните им страни, включително на италианката Аннализа, филипинката Сара Джеронимо и бразилката Луиза Сонза.
Втората годишна награда за продуцент на годината получи Пинк Пентърес. Тя каза в речта си, че много хора не са си я представяли по начина, по който изглежда, предвид музиката, която прави. Пинк Пентърес допълни, че макар мнозина все още да не я приемат сериозно, тя е щастлива от признанието на "Billboard".
Сред изпълнителите на церемонията бяха Марън Морис, Темс, Виктория Моне, които също бяха сред отличените. Певицата Чарли Екс Си Екс представи нова песен, озаглавена "So I" и посветена на "човек, който вече не е с нас".
Снимка: Getty Images
Виктория Моне постави началото на шоуто с изпълнение на големия си хит "On My Mama". Непосредствено след това майка ѝ, която изпълнителката не очакваше, ѝ връчи наградата за изгряваща звезда, пише БТА.
Сред предишните Жени на годината на сп. "Billboard" са Сиза, Оливия Родриго, Карди Би, Били Айлиш, Ариана Гранде, Селена Гомес, Лейди Гага, Тейлър Суифт.
Още: Музиката на DMX е с над 900% по-слушана след смъртта му (ВИДЕО)