Гимназията по икономика в Смолян и още 90 ще получат спортно оборудване за 2,5 млн.лв.

08 януари 2021, 13:50 часа 2822 прочитания

Гимназията по икономика „Карл Маркс“ в Смолян и още 90 средни училища в цялата страна ще получат спортно оборудване на обща стойност 2,5 млн. лева.

Още: За пета поредна година "Родопи филм фест" събира почитателите на документалното кино

Още: 20 години и броим: Жители на родопско село сами си оправят улиците

Парите са осигурени от Оперативна програма „Региони в растеж“, а бенефициент по проекта е Министерството на  образованието и науката.

Със средствата ще се достави и монтира спортно оборудване и обзавеждане, включително тренировъчни фитнес системи за открито, на 91 държавни професионални гимназии в цялата страна, уточняват от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Сред учебните заведения, които ще получат нови уреди, са още професионалната  гимназия "Проф. д-р Асен Златаров" във Видин, професионалната гимназия по ядрена енергетика "Игор Курчатов" в Козлодуй, професионалната техническа гимназия   "Никола Йонков Вапцаров" във Враца, професионалната гимназия по техника и електротехника "Христо Ботев" в Монтана и други.

Още: Първи сигнал за нападение от мечка за годината в Смолянско

Още: Голяма авария остави без ток няколко села край Смолян

Още: Спрени са 50 договора по ОПРР, 36 от тях заради извънредното положение

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес