Установена е самоличността на осемте момичета, които бяха снимани да дишат балони с райски газ в Русе. Те са на възраст от 15 до 17 години и учат в различни училища. Това е установила проверка на Окръжната прокуратура в града.
Още: Качеството на въздуха у дома зависи от избора на отопление
Още: "Български пощи" спира да приема пратки за страни от Близкия изток
ОЩЕ: Мислят, че са в рая: Деца дишат газ в центъра на Русе? (ВИДЕО)
По закон за действията на младежите не се предвиждат наказания. „На практика, това не е криминално деяние. Законът предвижда единствено санкции за пълнолетни. Остава открит въпросът дали продажбата е укорима. Не е логично един пълнолетен да бъде наказуем за това, че продава на непълнолетни. И в следващия момент едно непълнолетно лице, което прави същото - за него да няма санкции по отношение на поведението му”, коментира зам.-окръжният прокурор на Русе Мирослав Маринов в ефира на Нова телевизия.
Наблюдаващият прокурор Радослав Градев обяви, че момичетата са закупили флакон с райски газ за 50 лв. Посредством Instagram са се свързали с непълнолетен – на 17 години. В него е открито доста голямо количество райски газ. „Намерени са 79 бутилки и още 15 кутии с патрони за пълнене”, посочи той. Като част от тази верига на продажба е установен и един пълнолетен.
Още: Еньовден 2025 – магичният празник на билките, здравето и слънцето
Още: Дъждовна прохлада на три места в страната, за другите - жега. Времето утре - 17 юни 2025 г.
ОЩЕ: Изправени ли сме пред пандемия от райски газ?
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: K-Classic с над 1100 продукта и още собствени марки до 22 юни в Kaufland
Още: След открити куп нарушения: Глобяват наземните оператора на летищата в София, Варна и Бургас