Египет обяви плановете си за изграждането на три тунела под Суецкия канал на стойност около 5 милиарда египетски лири (приблизително 715 млн. долара). Това съобщи ИТАР-ТАСС позовавайки се на местни медии, които отбелязват, че правителството вече е подписало споразумение с Испания, която ще окаже инженерно-техническа помощ.
Още: Кой има имен ден днес, 22 септември 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня: 21 септември 2025 г.
В момента Египет има само един автомобилен тунел, създаден в началото на 80-те години на миналия век.
Правителството обаче разработва план за развитие на региона и превръщането му в голяма икономическа зона, която според експерти ще даде възможност за увеличаване на държавните приходи със 100 млрд. долара годишно.
Според проекта ще бъдат построени още два автомобилни тунела - в района на Порт Саид и до Исмаилия, както и жп тунел в района на Суец.
Още: Пожарът над Сливница се разраства, борбата ще продължи през нощта при силен вятър
Още: Патриарх Даниил: Нека живеем с вярата, с добри дела и нека носим кръста си с надежда