Китайци имат интерес да строят тунела под Шипка и магистралата Русе - Велико Търново

14 май 2018, 15:37 часа 3979 прочитания 0 коментара

Китайският конгломерат „СИТИК Констракшън“ проявява инвестиционен интерес към изграждането на тунела под Шипка и автомагистралата Русе – Велико Търново. Това стана ясно на среща днес на министъра на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков с представители на китайската компания.

Още: В окото на водната криза: Язовир "Жребчево" критично пресъхва

Още: Най-важните новини за деня: 26 септември 2025 г.

„Крайно време е да положим основите на едно дългосрочно и устойчиво партньорство между България и китайския бизнес“, каза на срещата министър Нанков.

В хода на разговора бяха обсъдени възможностите за подписване на Меморандум за сътрудничество, включващ конкретни параметри за публично-частно партньорство.

„Ще бъда щастлив, ако успеем да отбележим напредък в нашите съвместни усилия за реализиране на инфраструктурни проекти под формата на публично-частно партньорство“, подчерта по време на срещата министърът.

Още: 5% от БВП за отбрана: Мисията (не)възможна за България?

Още: Наръчник за отговорно пътуване: растенията могат да крият опасни тайни

Той допълни, че за напредъка на бизнес отношенията между България и Китай ще допринесе и предстоящият форум 16+1 в София - инициатива, целяща да поощри сътрудничеството между Китай и шестнадесетте страни от Централна и Източна Европа, чийто домакин ще бъде София.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес