Лидерът на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов е изрекъл най-много лъжи по време на предизборната кампания. Това показва проучване на доброволческата платформа „Лъжеш ли“, която има за цел да изследва и обобщи изказванията на родните политици, а след това да провери доколко те отговарят на истината или са подвеждащи. Обект на проучването този път са били 18 кандидати за депутати.
Още: Кой има имен ден днес, 16 юли 2025 г. Честито!
Още: Най-важните новини за деня, 15 юли 2025 г.
Сред другите, които са изрекли най-много неверни твърдения, се нареждат Цончо Ганев от "Възраждане", Атанас Атанасов от ДСБ, бившият премиер и съпредседател на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, както и Георги Свиленски от БСП.
От проучването става ясно, че Костадинов е изрекъл 17 неверни твърдения. След него се нарежда съпартиеца му Цончо Ганев с 14 неверни твърдения. Атанас Атанасов е казал 5 лъжи, а Кирил Петков - 4 неверни твърдения. Темите, за които кандидатите за народни представители са излъгали, са свързани с икономическата ситуация, инфлацията в страната, енергийната криза, корупцията и позицията относно войната.
Още: Сега ли да сменяме левовете си в евро и къде да си търсим правата? (ВИДЕО)
Още: Българите в 4 европейски града в подкрепа на Благомир Коцев
Общо 56 са неверните твърдения, засечени от „Лъжеш ли“ по време на кампания.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Kaufland организира безплатно детско шоу в 12 града в цялата страна
Още: СЕМ не изпълни решението на върховния съд: Кошлуков пак остава начело на БНТ
Неверните твърдения може да видите Тук.
От проучването става ясно и че лидерът на „Възраждане“ е на първо място по брой участия в национален ефир. По време на предизборната кампания той има общо 11 ефира и е говорил 164 минути в трите водещи телевизии. След него се нареждат Стефан Янев, Кирил Петков, Корнелия Нинова и Атанас Атанасов.
Още: Прогноза за времето - 16 юли 2025 г. (сряда)
Още: Почина известен български сатирик и журналист
ОЩЕ: Костадинов обиди "Дневник" и не пожела да говори за политическото бъдеще на България