Мариан Залцман е известна като световен наблюдател на тенденциите, проницател, човек, който прави прогнози за бъдещето и социалните промени. Неслучайно Залцман е сред 5-те на най-влиятелни трендспотъри в света, а анализаторите очакват с нетърпение прогнозите й в края на всяка година.
Още: Любка Качакова: 60 години България е пускала вода за напояване на Гърция
Критиците казват, че новата й книга The New Megatrends е ръководство не само за политици, бизнесмени, предприемачи, но и за всеки, който иска да знае тенденциите и технологиите, които ще оформят глобалната култура и търговия през следващите две десетилетия.
Книга, която ще промени начина, по който гледаме на настоящия момент. Книга, чрез която да надникнем в следващата ера, която преди всичко ще бъде белязана от безмилостно темпо, новите технологии и настоящите заплахи от изменението на климата и политическото разделение.
Още: Рокада във важна агенция на държавата
Още: България подписа исторически договор за 35 нови влака. Вижте ги (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: F-16: Трамплин към велики постижения за българските Военновъздушни сили
Още: Meteo Balkans: 12 земетресения за 24 часа в района на Несебър, важна информация
„Книгата на Залцман синтезира събитията от последните няколко десетилетия, от технологиите и политиката до климата и поляризацията, за да представи един проницателен, образован и забавен поглед към нашето потенциално бъдеще. Това трябва да бъде задължително четиво както за лидерите, така и за загрижените граждани.
Лий Уудръф, автор на бестселъри №1 на Ню Йорк Таймс
Вдъхновявайки се от класическата книга на Джон Нейсбит от 1982 г. „Мегатенденциите“, която залива света с над 14 млн. продадени копия, в „ The New Megatrends“, Залцман се обръща към следващите две десетилетия. Придвижвайки се умело между географските райони, тя свързва бизнеса, гражданския живот, консуматорското общество, семейството и развлеченията, разкривайки тенденциите и развитията - някои установени, други изненадващи – за да преосмислят нашето минало, да оформят нашето колективно бъдеще и да променят нашата идентичност.
Още: Министърът на туризма с отчет: Първите 100 дни на 100%
Още: Кой ще е по-топлият ден - събота или неделя? Времето утре - 26 април 2025 г.
За Мариан Залцман:
Мариан Залцман е автор или съавтор на 16 книги. Смятана за един от петимата водещи трендспотъри в света (най-устойчивият ѝ принос е популяризирането на термина „метросексуален“), Мариан е една от най-често награждаваните жени в световната индустрия за връзки с обществеността. От 2018 г. тя е старши вицепрезидент „Глобални комуникации“ във „Филип Морис Интернешънъл“ в момент, когато компанията провежда своята трансформация към бъдеще без дим. Преди да се присъедини към компанията, Мариан е главен изпълнителен директор на Havas PR North и главен маркетинг директор в Porter Novelli.
Материалът се публикува с подкрепата на Филип Морис България.