Новата депутатска зала се оскъпи с около 300 хил. лв.

06 август 2018, 15:15 часа 3686 прочитания 0 коментара

Изграждането на новата пленарна зала на Народното събрание в бившия партиен дом налага допълнителни дейности по монтирането и поддръжката на стъкления покрив и гарантиране на сигурността на електрозахранването.

Още: Най-важните новини за деня: 2 август 2025 г.

Още: Иво Сиромахов: Мрежата ражда анархия, вече няма авторитети, има само надвикване

Очакваните допълнителни разходи са около 255 хил. лева без ДДС, а дейностите ще бъдат извършени от изпълнителя на проекта "НС ГРУП" ДЗЗД, става ясно от процедура по договаряне по Закона за обществените поръчки, публикувана на сайта на парламента.

За преустройството на зала "Света София" пари отпусна вторият кабинет на Бойко Борисов, като се очакваше цената на ремонта да бъде над 25 млн. лв. Първоначалната идея бе в новата зала да се провеждат събитията от българското европредседателство, но тя пропадна, защото заради Brexit то започна шест месеца по-рано.

Новата пленарна зала ще разполага с 270 места и не може да бъде използвана за заседания на Велико народно събрание, ако бъде свикано такова. Те ще бъдат разположени на 12 амфитеатрални реда, денивелацията между които е 1.7 метра.

Още: Прогноза за времето - 3 август 2025 г. (неделя)

Още: Експерт: Влизаме в нова реалност на горещини и пожари, а България не е подготвена

Ръководството на парламента ще стои на президиум, а до него ще има места за Министерския съвет, президента, вицепрезидента и патриарха. Предвидени са 100 места за гости и места за журналисти. Таванът на залата ще бъде стъклен, а ширината на депутатските банки - 90 см.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес