Джулиан Барнс е автор на „История на света в 10 ½ глави”, „Артър и Джордж”, „Няма нищо страшно”, „Пулс” и „Предчувствие за край”. "Папагалът на Флобер" е последният му роман.
Още: F-16 е много хубав, но договорът е порочен: Говори военен експерт
Още: Полицията погва водачите на тротинетки в София
Съвременна версия на „Мадам Бовари”, психологически трилър, нестандартна биография на Флобер, брилянтна пародия на готовите рецепти за живота и изкуството или всичко това ведно? Този забавен жанров хибрид донесе световна слава на автора си и стана емблема на модерната британска литература.
Англичанинът Джефри Брейтуейт, пенсиониран лекар вдовец, е нещо повече от почитател на Флобер. Той е обсебен от него. Изчел е всичко от и за своя кумир, често посещава родното му място и мечтае да напише негова биография. Или поне да открие някакви неподозирани, по възможност пикантни тайни в живота му, за да взриви „шаблонната” представа за него. Джефри е убеден, че разбира по-добре от всички Гюстав, когото чувства много близък. Може би защото преди повече от век любимият му автор е описал пророчески неговата лична драма чрез скандалния брачен съюз между Шарл и Ема Бовари.
Със своята игрова многозначност „Папагалът на Флобер” е истинско предизвикателство за въображението. С всеки ред, от заглавието до последното изречение, Барнс намигва закачливо към читателите.
Още: Доброволци продължават да разчистват засегнатите къщи в Северозападна България
Още: Кой има имен ден днес, 2 май 2025 г. Честито!
„В една епоха, която твърди, че за всеки проблем съществува решение, Барнс проявава смелостта и чувството за хумор да ни напомни, че има въпроси, на които няма отговор.” - "Таймс"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Книгата излизе на: 03.02.2012
Превод: Димитрина Кондева
Още: Саботаж или кражба на важни данни: Защо българският F-16 не е счупен, но не работи?
Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София
Цена: 14 лв. Издателство: ОБСИДИАН
Корица: мека ISBN: 978–954–769–286-2
Страници: 255