Още: Отиде си любим глас на България
Още: Почина известен разследващ български журналист
В интернет набира скорост петиция, която се обявява против плановете за отнемане на статута на архитектурно-исторически резерват на Копривщица.
Авторът й - Жана Караиванова, твърдо се противопоставя на "поругаването" на историческото градче.
"Приятели и съграждани - никога не съм създавала подписки и ви моля да ми простите несъвършенството на тази!
Още: Прогноза за времето - 22 август 2025 г. (петък)
Още: Над 500 продукта от Kaufland правят ежедневието по-лесно
Намирам за невъзможно да останем пасивни пред опита Копривщица да бъде поругана и малкото, което може да я съхрани - а именно статута на архитектурен резерват, да й бъде отнето.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пътят на боклука: Какво се случва с отпадъците, когато ги изхвърлим в кофите пред вкъщи? (ВИДЕО)
Още: Според ЦРУ: Иранската гвардия е визитната картичка на Балканите, включително и на България
Ако споделяте несъгласието ми с решението на общинския съвет (?!) Копривщица да загуби статута си на архитектурен паметник, моля ви, подпишете се. Балгодаря ви!", гласи призивът на петицията.
Досега тя е събрала над 3600 подписа.
Още: Промени в движението през тунел “Люлин“ тази нощ
Още: Парк "Врана" отново отваря врати и ще бъде безплатен