Във връзка с Новогодишния концерт, който ще се проведе утре на площад „Батенберг“, СДВР ще предприеме необходимите мерки за осигуряване на обществения ред и пътната безопасност преди, по време и след приключване на събитието. Около площада ще бъде обособена зона, като пропускането на граждани ще се осъществява през 6 контролно пропускателни пункта от полицейски служители. Това каза за БГНЕС гл. инспектор Иван Георгиев, началник на сектор „Масови мероприятия“ в СДВР.
Още: Най-важните новини за деня: 17 септември 2025 г.
Още: Чехия ни предалага модерни учебни военни самолети L-39
На събитието няма да бъдат допускани граждани, които са в неадекватно състояние вследствие на прекомерна употреба на алкохол, както и такива, които носят пиротехнически изделия, ножове, дървени палки, или каквито и да било вещи, с които могат да застрашат собствения си или живота на околните. „Малолетни и непълнолетни лица следва да бъдат с придружители, родители или настойници“, съобщи гл. инспектор Георгиев.
Относно заповедта на кмета на Столична община Йорданка Фандъкова - пътното движение по бул. „Цар Освободител“ в участъка между „Раковски“ и „Дондуков“, както и между „Съборна“ и „Цар Освободител“ по ул. „Александър Първи“, ще бъде спряно. „Пълната охрана за концерта ще бъде заета от колегите около 17 ч., в 18 ч. гражданите, които желаят да са част от събитието, ще бъдат пропускани“, обясни още той.
По думите на главния инспектор присъстващите на празничния концерт ще бъдат не по-малко от 6-7 хил. души, но не се ангажира с конкретни цифри.
Още: За девети път: Варна протестира в подкрепа на кмета и двамата общински съветници
ОЩЕ: Загреб няма да организира фойерверки в новогодишната нощ
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Христо Пимпирев: 70% от водата се губи във водопроводите
Още: Внимание, шофьори: Магистрала "Тракия" с голям участък, затруднен за придвижване цяла седмица