Намаление от близо 28% на сметката за февруари спрямо фактурата за януари обяви електроразпределителното дружество за Североизточна България "Енерго-про", предаде Стандарт нюз.
Още: Най-важните новини за деня: 2 август 2025 г.
Още: Иво Сиромахов: Мрежата ражда анархия, вече няма авторитети, има само надвикване
Намалението е валидно за втората група потребители, които са със срок на плащане до 15-то число, или 37% от всички клиенти на компанията.
Първата група клиенти вече е получила с 16% по-ниски сметки спрямо предходния месец. За абонатите, които плащат тока си до 25-то число на месеца, се очаква най-голямо намаление, прогнозират от "Енерго-про".
Като един от факторите за намалението на сметките от компанията посочват по-малкия с шест дни отчетен период.
Още: Прогноза за времето - 3 август 2025 г. (неделя)
Още: Експерт: Влизаме в нова реалност на горещини и пожари, а България не е подготвена
Вторият фактор е, че средните температури през периода, включен в сметките за февруари, са били с 2 градуса по-високи от отчетния период през януари, подчертават от "Енерго-про".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Предупреждение: Нова гореща вълна̀ и силен вятър заплашват с още пожари