Украйна: България дава гражданство срещу инвестиции

14 юни 2012, 07:52 часа • 5153 | прочитания

Българско гражданство ще може да се получава в замяна на крупни инвестиции, предаде украинската информационна агенция УКРИНФОРМ.

Още: Опасно горещо в вторник: Обявиха жълт код

Още: Рязък скок на руската пропаганда у нас покрай новините за еврозоната

Това се предвижда в новите поправки в Закона за българско гражданство, които се готвят от българското Министерство на правосъдието.

Всеки чужденец, достигнал пълнолетие, който не е осъждан и има най-малко една година разрешение за пребиваване в България, може да стане български гражданин, ако инвестира в икономиката на страната с определена сума. Тя ще бъде определена от съвместно постановление на министрите на финансите и икономиката, енергетиката и туризма.

Подобна мярка за стимулиране на икономиката бе предложена още през 2003 г., като се предвиждаше, че чуждестранен инвеститор може да получи българско гражданство, ако вложи в икономиката на страната повече от 600 000 лева.

Още: Рекордна жега в два града на България. Времето утре - 24 юни 2025 г.

Още: Голям пожар гори край Струмяни

Редактор: Петър Проданов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес