Все още продължава снеговалежът. На терен са всички екипи – 178 почистващи машини и екипите на контролния инспекторат. В това увери кметът на София Йорданка Фандъкова на брифинг в ситуационния център на Столична община, посветен на организацията на общината за зимното поддържане и почистване.
Още: Шофьорите да внимават: Затварят за миене подлези в София
Още: Над 13 000 лв. месечна заплата в ЦГМ: Борис Бонев предлага сливане на транспортните дружества
Тя посочи, че продължава почистването на улиците за градския транспорт, има един закъсал автобус на Симеоновско шосе. Всички други автобуси от градския транспорт се движи при зимни условия, има забавяне на движението на трамваите по Графа заради проблем с контактната мрежа. Всички останали автобуси се движат в график. Глобена е една фирма, която почиства „Младост“, „Витоша“, „Средец“ и „Триадица“ и която не е започнала навреме да почиства натрупания снеговалеж.
Фандъкова призова всички да се движат с автомобили, оборудвани за зимни условия. Започна почистването на спирки и подлези. Зимната не ни изненада, прогнозите са точни, всичко е въпрос на организация, категорична бе Фандъкова.
Има паднали и 4 дървета заради натрупалия сняг.
Още: От 10 години в София няма построено общинско или държавно училище
Още: Кметът обещава: София - климатично неутрален град до 2030-а
Още: От 15 ноември задължително със зимни гуми
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "До вчера партньори, днес опоненти": Борис Бонев атакува Терзиев за бюджета
Още: Обявиха причината: Неприятни мирис и вкус на водата в райони на София