Кметът на Самоков купува моторна шейна за Боровец по европроект

07 май 2021, 17:55 часа 1842 прочитания 0 коментара

Кметът на Самоков Владимир Георгиев купува моторна шейна с влекачка и допълнителна спирачка за планинската спасителна служба на курорта „Боровец“ по европейски проект, става ясно от негово съобщение в социалната мрежа.

Още: Шефът на “Топлофикация“ обясни пред СОС ще спре ли парното в “Дружба 2“

Още: Бонев: Вместо "Топлофикация", Пеевски да даде Борисов на прокурор

Днес той е подписал договор за финансиране на проект „Безопасна рила“ с бенефициент Българският червен кръст в качеството му на председател на УС на МИРГ – Самоков.  

Подпис под договора от страна на бенефициента положи Емил Нешев - директор на Планинската спасителна служба към БЧК. Проектът се финансира по мярката за съхранение на местната идентичност чрез възстановяване, опазване и анимиране на културно-историческото наследство на територията на МИРГ – Самоков. Финансирането е осигурено от Програмата за морско дело и рибарство.  

Проектът предвижда закупуване на техника, чрез която ще се подпомогне дейността на Планинската спасителна служба в Боровец за осигуряване на безопасността през зимния сезон.

Още: Кметът на София отговори на Пеевски: Символът на разрухата ще "оправя" и "Топлофикация"

Още: Няма синя и зелена зона в София заради технически проблем

Оборудването ще осигури възможност за навременно издирване, откриване, оказване на първа помощ и спасяване на пострадали в Рила планина.

Очакван резултати от проекта е около 200 хил. души, пряко и непряко, да се възползват от възможностите.

От направения анализ на бенефициентите 80 хил. души от тях са чужденци.

Още: "Готви се концесия на градския транспорт": Борис Бонев алармира

Още: Жителите на "Дружба" се вдигнаха на протест, блокираха бул "Цариградско шосе" (ВИДЕО)

Планинската спасителна служба към БЧК е единствената структура в страната, която помага на пострадали в планините.  

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес