Трупата на Сатиричния театър „Алеко Константинов“ закри представлението си, държейки в ръце огромен транспарант „Избери живота“. От голямата сцена на театъра актьорите призоваха за разумно поведение на пътя с думите: „Не карай пил или под влиянието на наркотични вещества. Избери живота!“
Още: Пламна и столичният квартал "Люлин" (ВИДЕО)
Още: Забраняват паркирането около стадион "Васил Левски"
Посетителите на Сатирата могат да разберат повече за инициативата “Избери живота” от информационното табло, поставено на главния вход на театъра.
Инициаторите на кампанията, които бяха сред зрителите в голямата зала, благодариха на директора на Сатирата Калин Сърменов и на неговия екип за подкрепата към инициативата. Те заявиха, че екипът от звездни посланици на кампанията се разраства все повече. По думите им това е изключително важно, за да може посланията срещу войната на пътя да стигат до повече хора.
Още: След преследване: Пиян шофьор се вряза в детска площадка в София (СНИМКИ)
Още: Премахват нови 24 „кални точки“ в София до края на годината
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пак пожар в сградата на дискотека "Син Сити"
Още: Стартира програмата за подпомагане на инвитро продедури на община Елин Пелин
Кампанията „Избери живота“ #СприНавреме, стартирала символично в навечерието на Международния ден на младежта – 12-и август, е провокирана от зачестилите инциденти на пътя, много от които с фатален край. Подкрепа за каузата вече заявиха редица спортни величия, политици и общественици.
Повече информация за кампанията „Избери живота“ и събитията на инициативата можете да намерите тук: https://www.facebook.com/izberijivota/